top of page
Ara
  • nesistanbulklinik

Göz Kapağı Estetiği


Cilt, göz çevremizdeki kaslar ve destekleyici dokular göz kapaklarının sarkmasını önlemek için sorumlu faktörlerdir. Yaşlandıkça cilt elastikiyetini kaybeder ve kaslar ve destekleyici dokular zayıflar, bu da üst göz kapağında sarkma ve sarkma ve alt göz kapağında göz altı torbalarına eşlik eder. Göz kapaklarındaki bu yapısal değişiklikler yorgun ve yaşlı bir yüz görünümüne neden olur. Göz kapağı ameliyatı (blefaroplasti olarak da bilinir) genellikle kozmetik nedenlerle yapılır. Bu ameliyat özellikle üst göz kapaklarında sarkma olan hastalarda başarılı sonuçlar vermektedir. Göz kapağındaki sarkma şiddetli olduğunda görme sorunlarına da neden olabilir. Göz kapağı ameliyatları göz altı koyu renk değişikliğine ve göz altı kırışıklıklarına (kaz ayakları) yardımcı olmaz. Göz kapağı ameliyatları genellikle lazerle yeniden ortaya çıkarmak, dolgu enjeksiyonları veya alın germe gibi diğer işlemlerin bir parçası olarak birleştirilir veya yapılır. Göz kapağı ameliyatı olmak istiyorsanız, teknikler, beklentiler, göz kapağı ameliyatını kontrendike olan durumlar ve potansiyel riskler için lütfen plastik cerrahlarımıza danışın.


Göz Kapağı Ameliyatı İşlemi Neden Yapılır?


Yaşlanma göz kapaklarının derisinde elastikiyet kaybına neden olur ve kasların ve destekleyici dokuların zayıflaması eşlik ettiğinde yerçekimi kuvveti göz kapaklarını sarkır. Üst ve alt göz kapaklarında ekstra cilt kıvrımları gelişir. Göz kapağı ameliyatı için en iyi adaylar, genel sağlığı iyi ve gerçekçi beklentileri olan kişilerdir. Bu ameliyat daha çok orta yaşlı ve yaşlı kişiler tarafından tercih edilir. Ancak tıbbi ihtiyaçlar nedeniyle genç hastalarda yapılabiliyor. Göz kapağı ameliyatı, gözlerinizin görünümünü iyileştirerek özgüveninizi artırabilir. Üst göz kapakları üzerindeki etkileri genellikle uzun süreli olsa da, yaşlanmaya bağlı olarak gelecekte sarkmalar fark edebilirsiniz. Ancak alt göz kapakları için ameliyat nadiren tekrarlanır. En gerçekçi ve tatmin edici sonuçlar elde etmek için göz kapağı ameliyatının amacını plastik cerrahımızla tartışmalısınız.


Risk


Göz kapağı ameliyatında potansiyel komplikasyonlar çok nadirdir. Bu riskler şunlardır:

– Kanama

– Enfeksiyon

– Göz kuruluğu

– Göz kapaklarının derisinde koyu renk değişikliği veya anormal skar oluşumu

– Gözleri veya diğer anormallikleri kapatma zorluğu

– Görsel sorunlar

– Anesteziye bağlı komplikasyonlar

Modern tıbbın izin verdiği tüm olası önlemler risklerin oluşmasını önlemek için alınsa da, risklerin tamamen ortadan kaldırılacağını garanti etmek mümkün değildir.

Uzman cerrahi ekibimiz komplikasyon riskini en aza indirmek için tüm uygulamaları kullanacak ve plastik cerrahlarımız yukarıda listelenen riskler ve diğer tüm olası komplikasyonlar hakkında sizi önceden bilgilendirecek ve tüm endişelerinizi giderecektir.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kol Germe

Commenti


Yazı: Blog2 Post
bottom of page