top of page
Ara
  • nesistanbulklinik

Kol Germe


Üst kolun sarkan arka kısmı ve iç tarafları çoğunlukla fazla yağ birikimleri ve sarkan cilt ile ortaya çıkar. Sarkmaların diğer nedenleri yaşlılık, yer çekimi ve aralıklı kilo kaybı ile ilgilidir. Bunun nedeni, bu bölgelerdeki cilt ve deri altı dokuların daha gevşek olmasıdır. Sarkma ve biriken yağ dokularının oranı kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu nedenle kol germe ameliyatı ile tedavi edilecek her hasta ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Kol germe operasyonları tek başına veya meme küçültme, meme dikleştirme, abdominoplasti, bacak germe, reklam liposuction ile birlikte yapılabilir. Yeterli donanımlı bir hastanede kol germe ameliyatı yapılmalıdır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 1 ila 3 saat sürer. Ameliyat sonrası ilk günü hastanede tıbbi gözetim altında geçirmek yeterli olacaktır çünkü rahatsız edici derecede ağrı olmayacaktır.


Bir kişinin kollarındaki fazla yağ ve fazla derinin, kolların daha ince ve sıkı görünmesini sağlayacak şekilde çıkarılmasını içeren işlem, kol germe (brakioplasti) Kol germe operasyonları genellikle 40 yaşın üzerindeki kadınlara yapılır. Kol germe işlemi, kolunda fazla yağ ve fazla deri olan ve ortaya çıkan görünümden rahatsız olan herkese yapılabilir. Tüm ameliyatlarda olduğu gibi kol germe ameliyatından yaklaşık 3 hafta önce sigarayı ve aspirin, kan su sulayıcı ve benzeri diğer maddelerin kullanımını bırakmanız gerekir. Ameliyattan hemen önce doktorunuza genel sağlık durumunuz ve kullandığınız ilaçlar hakkında gerekli bilgileri de vermeniz gerekecektir. Ayrıca Apranax, Vermidon ve Voltaren, multivitamin hapları, yeşil çay, domates tohumu, kiraz sapları ve keten tohumu gibi bitkisel ürünler ve tüm kilo verme ürünleri dahil olmak üzere bazı ağrı kesici ilaçlar kullanmaktan kaçınmalısınız.

Koltuk altından boyuna doğru uzanan “L şeklinde” bir kesi yapılarak kol germe işlemine başlanır. Genellikle kol sadece fazla deri hastadan alınarak daha sıkı hale getirilir. Bununla birlikte, son derece kalın kollara sahip hastalara gerçekleştirildiğinde, kol germe işlemi liposuction’ı da içerir. Bu işlem eklenirse ameliyat daha başarılı hale gelir. Cerrahi işlem genel anestezi altında yapılır ve ameliyat süresi yarım saat ile üç saat arasında değişir.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2 Post
bottom of page