top of page
Ara
  • nesistanbulklinik

Yüz Germe


Zamanın varlığını elle tutulur bir şekilde kanıtlayamamamıza rağmen, geçtiği her yerde izler bulmak mümkündür. Büyüyen çocuklarda, eski binalarda, değişen mevsimlerde, solmuş resimlerde ve birçok değişiklikte, onun adını anmadan geçemeyiz. Aynı şekilde, tüm vücudumuz, hatta düşüncelerimiz, oksijen kullanan akciğerler gibi, dünyaya gelen tüm insanlar yok olana kadar zamanla yaşar ve yaşlar.

21. yüzyılın zaman içinde mücadelesi tarihte hiç bu kadar tartışmalı olmamıştı. Günlük hayatımızda birçok şeyi hızlandırabilsek de, her aynaya baktığımızda, bazı şeyleri karşılayamadığımızı görebiliriz. Bu noktada plastik cerrahi devreye girer ve yüz germe ameliyatının güzelliği ortaya çıkar.

İlerleyen yaşla birlikte hem doku ile ilgili hem de yer çekiminin etkisi ile alın, göz çevresi, boyun bölgelerinde sarkmalar, yanak hacminde azalma ile sarkmalar ve buna bağlı olarak kırışıklıklar meydana gelir. Bazen sadece yüz-boyun germe ve bazen yağ enjeksiyonu ekleyerek daha canlı ve kırışıksız bir yüz oluşturabiliriz.


Operasyon Tekniği


Genel olarak, kulağın önünden arkaya doğru ve kafa derisine uzanan bir kesi yapılır. Sanılanın aksine, gevşek cildi çıkarmak operasyonun ana operasyonu değildir. Gevşek cilt yapısı serbest bırakıldıktan sonra erimeyen cerrahi ipliklerle germe yapılacak noktalara SMAS adı verilen tabaka da dikilir. Bu, yüzdeki ana esnemeyi sağlayan işlemdir. Bu noktalar elmacık kemiği üst, kulağın önü, kulağın arkasıdır. Bu işlemden sonra fazla cilt yapısı çıkarılır ve kesim hattı dikilir.

Operasyonun ana başarısını belirleyen SMAS yapısına yapılan askılamadır . Bu yapının askıya alınması için birçok teknik tanımlanmıştır. Süspansiyon başarıyla yapılırsa, hangi tekniğin uygulandığı önemli değildir.


Mini Yüz Germe


Sarkan yüz ilerlemiş değilse kulağın hemen önünde yapılan daha küçük bir kesi ile yapılır. Bununla birlikte, dikiş çizgisi cilt kenarlarında saksı olmayacak şekilde küçültuldüğü için kozmetik görünüm erken dönemde tolere edilmeyebilir. Şahsen tercih ettiğim bir teknik değil. Hastalarıma biraz daha beklemelerini ve normal bir yüz gerdirme ameliyatı olmalarını tavsiye ediyorum.

Genel olarak 50 yaş üstü kadın ve erkekler bu ameliyatı olabilir. Klinik muayene sonrası sarkma miktarı daha yüksekse bu ameliyat daha genç yaşlarda yapılabilir.


Ameliyat Öncesi Değerlendirme


Sarkma miktarı, kırışıklıklar, yanaklardaki hacim kaybı ve sarkan boyun değerlendirilir. Yanaklarda ciddi hacim kaybı varsa aynı ameliyatta liposuction ile elde edilen yağlarla doldurulması gerekebilir. Hasta ameliyat süreci ve sonrası hakkında bilgilendirilir. Bu tür sorunlara olası riskler ve müdahaleler açıklanmaktadır.

Daha önce ameliyatınız, yüksek tansiyon, diyabet, guatr gibi kronik hastalıklarınız, herhangi bir ilaca veya yiyeceğe alerjiniz varsa, kullanmanız gereken ilaçlar olup olmadığını mutlaka bilgilendirmelisiniz. Sigara içiyorsanız ameliyattan önce bırakmalı, dikişler sonra iyileşene kadar içmemelisiniz.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kol Germe

Comments


Yazı: Blog2 Post
bottom of page